Z okazji Dni Lasów i Zadrzewień, trwających od 1 do 7 czerwca, wybrani przedstawiciele Koalicji “Włącz Czystą Energię” postanowili podzielić się dobrymi praktykami, jakie stosują w swoich firmach. Jest to inspiracja dla przedsiębiorców, w jak kreatywny sposób można działać proekologicznie w różnego typu biznesach.

Strabag Sp. z o.o. jako generalny wykonawca, który pierwszy pozostawia „ślad” w naturalnym środowisku, stara się być w największym stopniu odpowiedzialny.

Realizujemy to poprzez świadomy wybór drewna posiadającego certyfikat FSC (Forest Stewardship Council) będącego zapewnieniem ekologicznej gospodarki leśnej. Ponadto wprowadzamy do realizacji materiały budowlane zawierające drewno ponownie użyte, odzyskane bądź poddane recyclingowi. Ważne jest podejście zgodne z filozofią gospodarki cyrkularnej uwzględniającej cykl życia surowca, materiału, obiektu. Dajemy również przykład – w Pruszkowie wokół naszej siedziby firmy – zasadziliśmy ponad sto drzew.

Bez konkretnych działań na rzecz zrównoważonego rozwoju określenie „środowisko naturalne” stanie się oksymoronem – mówi dr inż. arch. Marta Promińska LEED AP O+M Dyrektor d.s. Koordynacji Projektowej i Zielonego Budownictwa, Strabag Sp. z o.o.