Z okazji Dni Lasów i Zadrzewień, trwających od 1 do 7 czerwca, wybrani przedstawiciele Koalicji “Włącz Czystą Energię” postanowili podzielić się dobrymi praktykami, jakie stosują w swoich firmach. Jest to inspiracja dla przedsiębiorców, w jak kreatywny sposób można działać proekologicznie w różnego typu biznesach.

ENERIS Surowce i Lasy Państwowe zauważyły potencjalne niebezpieczeństwo związane m.in. z wdrażaniem BDO (Baza Danych Odpadowych) w firmach.

W obawie przed wyrzucaniem jeszcze większej ilości odpadów do lasów połączyły siły w celu szerokiej edukacji Polaków w zakresie właściwego segregowania. W ramach współpracy Eneris z Generalną Dyrekcją Lasów Państwowych przygotowane zostały materiały na temat sortowania odpadów, które były dystrybuowane w telewizji Lasów, ich publikacjach drukowanych, na social mediach oraz za pośrednictwem sieci ponad 80 edukatorów w całym kraju.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Każdego roku w lasach widzimy setki dzikich wysypisk, tony opon, gruzu, odpadów gabarytowych. Trudno uwierzyć, że w XXI wieku, przy dostępności Punktów Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w każdej gminie wciąż tak wiele osób traktuje las jak śmietnik a nie jak jeden z najcenniejszych zasobów. Dlatego każdego roku nasze spółki włączają się w akcje oczyszczania zielonych płuc Polski. Co więcej, wspólnie inicjujemy akcje, dzięki którym świadomość mieszkańców odnośnie segregacji rośnie – mówi Magdalena Sułek-Domańska, Dyrektor ds. Komunikacji ENERIS.